✅ Sonuçlar: Sayfada 10 adet sonuç bulundu.
⭐ Güvenlik Kontrolü: Tamamlandı! Tüm linkler güvenli gözüküyor.
🚀 En Hızlı Yanıt: Sistemlerimiz size en hızlı şekilde yanıt ulaştırıyor.

Hurda Fiyatları Yükseliyor Mu?

Hurda fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterdiği için güncel ücretlendirmeler, pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Londra Metal Borsasının güncel koşullara göre belirlediği fiyatlar kimi zaman yüksek seyirde ilerlerken kimi zaman dünyanın da ekonomik durumuna bağlı olarak düşüşe geçiyor. Hurdanın önemli olmasındaki en büyük etken tabi ki geri dönüşüm. Dünya üzerinde üretilen metallerin yarısından fazlası geri dönüşüm sayesinde tekrar kullanılıyor. Sektöre bağlı son gelişmeleri ve güncel fiyatları, Türkiye geneli hurdacı bilgilerini sayfada bulabilirsiniz.

Hurda Bakır Fiyatları Tavan Yaptı

Bakır madeni; yüksek kâr getirisi ve iletişim sektörü başta olmak üzere pek çok sektör için vazgeçilmez bir metal olması sebebiyle yüksek oranda fiyatlara sahiptir. Ancak bir süredir hurda bakır fiyatları yerinden oynamıyor. Atık madene duyulan talebin azalması pek çok işletmenin elinde hurdalarının kalmasına sebep oldu. Biriken hurda bakır satışında istenen seviyeye çıkmayı başaramadı. Analistler konu ile ilgili, karlı satış oranında ciddi azalma olduğu, ekonominin toparlanmasının bir an önce gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.

HurdaFiyatları
Boru Bakır Hurda Fiyatı205,24 TL /Kg
Soyma Bakır Fiyatları210,64 TL /Kg
Lama Bakır Hurda Fiyatı210,34 TL /Kg
Yanmış Bakır Fiyatı185,24 TL /Kg
Soyulmuş Bakır Fiyatı210,14 TL /Kg
Yanık Hurda Bakır Fiyatları185,84 TL /Kg

Pek çok sektörde kullanılan bakır hurda fiyatlarının son halini tabloda görebilirsiniz. Ancak fiyatlar ortalama tutarlardır ve sıklıkla değişirler. Bakır atık fiyatlarının bir an önce yükselmesi ve piyasanın canlanmasını bekleyen geri dönüşüm sektörünün gözü kulağı hurda borsasında.  

Hurdacı Firmaları Endişeli

Hurda fiyatları 2023 yılında hem metal işiyle meşgul olanları hem de hurdacılık sektöründe faaliyet gösterenleri kaygılandırıyor. Sektör fiyatlarında süregelen istikrarsızlık endişe verici bir hal almaya başladı. Her sene binlerce ton hurda hem ülkemizde hem de dünyada geri dönüştürülmektedir. Gelişen endüstri hamlelerinin ardından hurda fiyatlarının ani bir gerileme yaşaması sektörün gidişatı konusunda akılları karıştırdı.

Konuyla alakalı destek almak yandaki için linke tıklayın.

Hurda fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak dalgalanma yaşar. Bu dalgalanma bazen yüksek seyirde gerçekleşip kazandırırken bazen ne yazık ki sektörü zarara uğratır. Döviz kurlarında olan düzensiz seyir, hurda tedarikçilerinin değişmesi, zayıf para birimine sahip ülkelerle yapılan hurda alışverişi gibi etkenler de bu süreci şekillendirir. Ne yazık ki hurda fiyatları 2023 senesinde beklenen yüksek seyri gösteremedi.

Son aylarda yurt dışından gelen hurda taleplerinde ciddi oranda azalma gerçekleşti. Buna ek olarak geri dönüşüm pazarına giren hurdacı firmalarının sayısında da yükselme yaşanması, Çin ve Hindistan gibi yüksek oranlarda hurda alımı yapan küresel devletlerin stok fazlasını ileri sürerek hurda alımını azaltması gibi gelişmeler sektörü ciddi oranda baltaladı. Tüm bu sebepler hurda ve geri dönüşüm odaklı iş yapanlar için endişe verici bir hal aldı.  En güncel hurda fiyatları için takipte kalabilirsiniz.