✅ Sonuçlar: Sayfada 60 adet sonuç bulundu.
⭐ Güvenlik Kontrolü: Tamamlandı! Tüm linkler güvenli gözüküyor.
🚀 En Hızlı Yanıt: Sistemlerimiz size en hızlı şekilde yanıt ulaştırıyor.

Rusya’da Üniversite Okumak ve Rusya Vizesi Almak

Rusya’da üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci gibi siz de Rusya’da üniversite eğitimi ve Rusya vizesi gibi konuları araştırıyor olabilirsiniz. Yeni bir maceranın hazırlığını yaparken vize ve eğitimle alakalı bütün merak ettiklerinizi öğrenmelisiniz. Bu rehberde Rusya’da üniversite eğitimi ile vize süreçlerine dair bilgilere göz atabileceksiniz.

Rusya’da Üniversite Okumak

Rusya, dünyanın ekonomik ve teknolojik olarak güçlü ülkelerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Eğitim standartlarının oldukça yüksek olduğu ülkede başta mühendislik olmak üzere teknik alandaki okulların uluslararası seviyede başarı sağladığı görülmektedir. Eğitim dili temelde Rusça olsa da bazı uluslararası üniversitelerde İngilizce eğitim almak da mümkündür. Ancak hem ülkede kolayca yaşam sürmek hem de her üniversitede eğitim alabilmek adına Rusça öğrenmek fazlasıyla değerlidir.

Rusya’nın kaliteli eğitim sunduğu düşünüldüğünde Türkiye’den pek çok öğrenci buraya eğitim görmek için gider. Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik ve Uzay Bilimleri en çok ilgi gören alanlar olarak dikkat çeker. Eğitim standartları bir kenara bırakıldığında pek çok Avrupa ülkesi ile kıyaslandığında Rusya eğitim ücretlerinin de düşük olduğu bir yerdir. Bu kapsamda öğrencilerin yıllık harcamaları 3000 – 5000 USD arasında değişmektedir. Masraflarda belirleyici faktör tercih edilen bölüm ve Rusya’da yaşam giderleridir. Siz de Rusya’da üniversite okumak istediğinizde yıllık masrafları dikkate alarak planlamanızı yapmaya başlamalısınız.

Konuyla alakalı destek almak yandaki için linke tıklayın.

Rusya Öğrenci Vizesi

Rusya’ya öğrenci olarak gitmek isteyen biriyseniz Öğrenci Vizesi alma süreçlerini öğrenmelisiniz. Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında Rusya Öğrenci Vizesi çok daha hızlı bir şekilde çıkar. Ortalama 4 ile 7 iş gününde Rusya Vizesi almanız mümkün. Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından değerlendirilen öğrenci vizesi Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu süreçte gerekli evrakı eksiksiz hazırlayıp seyahatiniz öncesinde belgeleri ibraz ederek vize almanız önemlidir.

Rusya Öğrenci Vizesi alma süreçlerinde işinde uzman danışmanlar tarafından size yol gösterilmektedir. Sürecin daha hızlı, sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde ilerlemesi adına Rusya Vizesi alma konusunda profesyonel kimselerden destek almanız şart.

Rusya Öğrenci Vizesi Almak için Gerekli Evraklar

Rusya’da öğrenci olmak ve öğrenci vizesi almak adına başvurularınızı yaparken Rusya Federasyonu tarafından belirlenmiş belgeleri vize için sunmanız gerekmektedir. Söz konusu evrak ve bu evraka dair dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

Pasaport

Rusya’da üniversite öğrencisi olmak için vize başvurusu yapacaksanız pasaportunuzun en az 18 aylık geçerlilik süresi olmalıdır. Ayrıca vizenizin onaylanması halinde vizenin basılacağı en az 2 sayfanın da boş olması gerekmektedir.

Vesikalık Fotoğraf

Öğrenci vizesi için çektireceğiniz vesikalık fotoğraf mutlaka biyometrik olmalıdır. Başvuru esnasında en az 2 fotoğraf istendiğinden yeterli miktarda fotoğraf çektirdiğinizden emin olmalısınız. Biyometrik fotoğraf özelliğini taşıyan bütün vesikalıklarla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Formu

Rusya Federasyonu tarafından hazırlanan Başvuru Formu sizin tarafınızdan eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Kişisel bilgilerinizin bulunduğu bu formda eksiksiz ve doğru bilgi vermelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuzun kabul görmesi söz konusu olmayacaktır.

Davetiye

Rusya’da öğrenci olmak için vize başvurusu yaptığınızda Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından hazırlanan bir davetiye ibraz etmeniz gerekmektedir. Ortalama 45 günde verilen bu davetiye vize almanız için olmazsa olmazdır.

Uçak Bileti

Öğrenci vizesi alabilmek için mutlaka Rusya uçak biletiniz olmalıdır. Bu bileti satın alabileceğiniz gibi rezervasyon oluşturarak da ibraz edebilirsiniz.

Sağlık Raporu ve Sağlık Sigortası

Rusya’ya seyahatinize engel olacak HIV virüsünü taşımadığınızı bir rapor ile belgelemeli ve seyahat tarihlerinizi kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası sunmalısınız.

Sky Education Türkiye

Caferağa, Neşet Ömer Sk. No:15 Kat:3, 34710

Kadıköy/İstanbul

0216 706 70 07